רמי יהושע סופת חול

רמי יהושע סופת חול

רמי יהושע מאחורי הקלעים של הסרט סופת חול: "חוויה מכוננת"

הפרסומאי שעומד בראש יהושע TBWA חבר למפיקי הסרט "סופת חול" בעקבות פגישה מקרית עם אסתי מקלברג, חברת ילדות שלו שנמנית על המפיקים. "אני לא יודע אם יהיה לזה המשך אבל זו בהחלט הייתה חוויה מכוננת"

פגישה מקרית עם חברת ילדות שלמדה איתו מכיתה א' הובילה את הפרסומאי רמי יהושע לקחת חלק כמפיק שותף בסרט הישראלי המצליח ביותר בשנה האחרונה – "סופת חול". סרט הביכורים של הבמאית עלית זקצר רשם את אחד ההישגים הנחשבים ביותר כשזכה בפרס חבר השופטים בתחרות הבינלאומית של פסטיבל סאנדנס ולאחרונה גם גרף את הפרס הבכיר בישראל – עבור הסרט העלילתי הטוב ביותר, בטקס פרסי אופיר האחרון.

אז מה לפרסומאי שעומד בראש יהושע TBWA ולקולנוע הישראלי? למרות ההפתעה הראשונית עבור מי שיהושע מוכר לו בעיקר מעולם הפרסום, הוא מספר לאייס, כי "הקולנוע היה מאז ומתמיד התחביב הגדול שלי ואחת האהבות הראשונות שלי". הפגישה המקרית של יהושע התרחשה עם אסתי מקלברג שיחד עם בעלה חיים מקלברג הם עומדים בראש חברת ההפקות תותים שגם הפיקה את "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" – שזכה בשנת 2010 בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר בטקס פרסי אופיר.

https://www.youtube.com/watch?v=STOkwsHl8Ew

מקלברג העבירה לידי יהושע את התסריט וזה קרא, התאהב ונרתם לסייע להפקת הסרט יחד עם השותפים הנוספים: האחים משה וליאון אדרי ויגאל מוגרבי. למעשה יהושע השתתף בהפקת הסרט על חשבונה של קרן עידוד גרמנית שהייתה אמורה להשקיע בסרט ומכיוון שהתמהמה, עיכבה את לוח הזמנים הצפוף ונפלטה החוצה. יהושע לא חושף אך על פי גורמים בתעשייה ההשקעה שלו נאמדת בכמה מאות אלפי שקלים.

לכתבה המלאה היכנסו באתר ביזפורטל

גאווה ישראלית: פרס לסרט "סופת חול" בפסטיבל סאנדנס

הסרט הישראלי "סופת חול", העוסק בנשים בדואיות, הגיע למקום הראשון בדירוג חבר השופטים בפסטיבל סאנדנס. הבמאית הנרגשת עילית זקצר חגגה את הזכייה: "כשזכינו, נותרתי חסרת מילים, מחכה לחגוג עם כולם בארץ"

בוד לקולנוע הישראלי בחו"ל: "סופת חול", סרטה של הבמאית עילית זקצר, זכה אמש (שבת) בפרס מחבר השופטים בפסטיבל הנחשב "סאנדנס" בארצות הברית. סרטה הראשון של זקצר התחרה במסגרת הבינלאומית של הפסטיבל, שנערך במדינת יוטה, והגיע למקום הראשון בדירוג חבר השופטים.

הקליקו לכתבה המלאה בחדשות ערוץ 2 ובאתר מאקו