יהושע TBWA ועומר אדם – זמר שלוש התשובות

הבלוג של רמי יהושע – על היוזמה המיוחדת לרגל יום האישה הבינלאומי.

מוזמנים לבלוג של רמי יהושע. בשנת 2015 הפיק משרד הפרסום יהושע TBWA בבעלותו של רמי יהושע, ביחד עם הזמר עומר אדם, גרסה חדשה לשיר זמר 3 התשובות.

יהושע\TBWA ועומר אדם מציגים: התשובה הפמיניסטית לזמר שלוש התשובות! לרגל יום האישה הבינלאומי, השיר הידוע שמסריו השנויים במחלוקת, עובר מהפך. משרד הפרסום יהושע TBWA\ יחד עם הזמר עומר אדם, הפיקו גרסה חדשה ופמיניסטית לשיר "זמר 3 התשובות". הטקסט שנכתב ב-1969 ע"י נתן אלתרמן והפך מאז לנכס צאן ברזל במוסיקה הישראלית, מציג את האישה כתלותית וחלשה המבטלת את עצמה בפני בן זוגה.

בגרסה החדשה והמתוקנת, נעשה היפוך תפקידים בין הגבר לאשה כדי להעלות את הנושא לסדר היום ולפעול לשינוי תפיסתי. לפרוייקט נרתם בהתנדבות אחד הזמרים המובילים והמצליחים בישראל, עומר אדם, במטרה לקדם את המסר החשוב בקרב כל הציבור הישראלי. TBWA /רעיון והפקה – יהושע זמר – עומר אדם מילים. נתן אלתרמן לחן. אריה לבנון עיבוד. אסף צרויה תופים. אשר פדי בס. גיא דאן פסנתר. וקלידים. נדב אסולין גיטרות. אסף צרויה. ויוני קובני בוזוקי. יוני קובני חליל. אמיר שחסר קולות. יוני קובני מיקס. אסף צרויה מאסטרינג. איציק פליבה מילים: הוא אמר: "אם תלכי אחרי לא קטיפה תלבשי ולא משי יהיה מר עד בלי כח אולי" אז אמרה היא: "לאט, כח יש לי אם צריך אתהלך בסחבות כלובשת קטיפה מבריקה אם צריך אקרצף רצפות ואהיה בעיני כמלכה. כל אשר תבקש ותשאל אעשה ואוסיף לשמוח יהיה טוב, אהובי, יהיה קל לעולם לא יחסר לי כח" אז אמר: "מה יהיה אם אבגוד ואותך אעזוב מיותרת בלילות ארוכים לחכות עד שובי מזרועות האחרת?" "אם צריך לחכות אחכה" כך אמרה ופניה באור.

"אם צריך לא לבכות לא אבכה העיקר שאדע כי תחזור כל אשר תבקש ותשאל אעשה ואוסיף לשמוח יהיה טוב אהובי יהיה קל לעולם לא יחסר לי כח" אז אמר: "מה יהיה אם אגיד כי עליך לקום וללכת ולשכוח אותי ושנית לא לשוב כי לרחוב את מושלכת?" היא רק רגע שתקה ותחייך אז דברה ופניה ככפור "אם תאמר לי ללכת, אלך, אם תאמר לא לחזור, לא אחזור. אך דבר רק אחד אל תשאל אל תאמר לי אותך לשכוח כי את זאת אהובי לא אוכל בשביל זה לא יהיה לי כח.

לחזרה לעמוד הראשי הקליקו – רמי יהושע עמוד הבית

רמי יהושע. סרטונים